Metafysica

Getuigenissen van het zijn

Specificaties
Paperback, 464 blz. | NL
Boom uitgevers Amsterdam A | 2e druk,
ISBN13: 9789024401253
Rubricering
Hoofdrubriek : Filosofie
Juridisch :
Boom uitgevers Amsterdam A 2e druk 9789024401253
€ 39,90
Nog niet verschenen, verwacht op 20-08-2026

Samenvatting

Volledig herziene en uitgebreide editie van Gert-Jan van der Heidens succesvolle inleiding in de metafysica

 

Gert-Jan van der Heiden laat in Metafysica zien wat er op het spel staat in de aloude metafysische vragen over ‘zijn’, ‘denken’ en ‘waarheid’, en hoe de posities die in de loop van de geschiedenis van de metafysica zijn ontwikkeld doorwerken in de hedendaagse pogingen de metafysica te transformeren. In gesprek met de klassieke metafysica en de moderne metafysicakritiek laat Van der Heiden zien hoe een hedendaags perspectief op de verhouding van zijn, denken en waarheid eruit zou kunnen zien.

 

In dit hedendaagse perspectief laat de werkelijkheid zich niet langer kennen als een redelijke orde, maar als contingent. De filosofie staat niet langer voor de taak zich af te stemmen op een vooraf bepaalde orde, maar dient nieuwe vormen van ontvankelijkheid te ontwikkelen voor wat ons toevalt. Daarbij weet zij zich niet langer verzekerd van een vooraf gegeven goddelijke redelijkheid, maar moet ze de woorden (uit)vinden die vertolken hoe de werkelijkheid zich te ervaren geeft. Langs de lijnen van contingentie, ervaren en getuigen laat Van der Heiden zien wat zijn, denken en waarheid betekenen in dit nieuwe metafysische perspectief.

 

‘Het is lang geleden dat er zo’n uitgebreid en lezenswaardig handboek over klassieke metafysica in het Nederlands verscheen. Ook al is het geen lichte kost, Van der Heiden weet hoe hij ingewikkelde zaken in helder Nederlands moet uitleggen.’ – Nederlands Dagblad

 

‘Bij lezing van Metafysica komen op onweerstaanbare wijze nieuwe ideeën naar boven borrelen om als supplement de rijkdom van deze studie te onderstrepen.’ – Hans Achterhuis in Filosofie Magazine

 

Gert-Jan van der Heiden (1976) is hoogleraar Metafysica aan de Radboud Universiteit. In het Nederlands publiceerde hij eerder Het uitschot en de geest. Paulus onder filosofen (2018) en De stem van de doden. Hermeneutiek als spreken namens de ander (2012). Daarnaast is hij auteur van veel Engelstalige academische literatuur over continentale filosofie.

Specificaties

ISBN13:9789024401253
Taal:NL
Bindwijze:paperback
Aantal pagina's:464
Uitgever:Boom uitgevers Amsterdam A
Druk:2
Verschijningsdatum:20-8-2026
Hoofdrubriek:Filosofie

Net verschenen

€ 39,90
Verwacht op 20-08-2026

Rubrieken

    Personen

      Trefwoorden

        Metafysica