Morgen misschien de toekomst

Schrijvers en rebellen in de Spaanse burgeroorlog

Specificaties
Paperback, 440 blz. | NL
Athenaeum | 1e druk, 2023
ISBN13: 9789025312220
Rubricering
Hoofdrubriek : Literatuur en romans
Juridisch :
Athenaeum 1e druk, 2023 9789025312220
€ 27,50
Op voorraad
Vandaag voor 23:00 besteld, donderdag in huis
Gratis verzonden

Samenvatting

In de jaren dertig trokken westerse vrouwen naar Spanje om deel uit te maken van de historische strijd tegen het fascisme. In Morgen of in de toekomst volgt Sarah Watling deze uitzonderlijke buitenstaanders, die moedig en vol overtuiging wilden leven.

Watling verweeft de paden van de Amerikaanse journalisten Martha Gellhorn en Josephine Herbst, de Britse schrijfsters en partners Sylvia Townsend Warner en Valentine Ackland, de aristocratische rebel Jessica Mitford en de vrijgevochten dichteres Nancy Cunard en beschrijft hun reacties op de Spaanse Burgeroorlog zowel in de literatuur als in hun leven.

Ze zoekt naar de verhalen van de Afro-Amerikaanse verpleegster Salaria Kea en de Joodse fotografe Gerda Taro, maar heeft ook oog voor de voorzichtige positie van Virginia Woolf, die het conflict buiten haar familie probeerde te houden. Voor elke vrouw werd Spanje een levensbepalende episode. Velen vonden er een vorm van vrijheid die thuis ondenkbaar was.

Specificaties

ISBN13:9789025312220
Taal:NL
Bindwijze:paperback
Aantal pagina's:440
Uitgever:Athenaeum
Druk:1
Verschijningsdatum:6-4-2023

Net verschenen

€ 27,50
Morgen in huis
Gratis verzonden

Rubrieken

    Personen

      Trefwoorden

        Morgen misschien de toekomst