
Lees verder
Pieter Steinz (1963) studeerde Engels en geschiedenis aan de Universiteit van Amsterdam. Hij werkte meer dan twintig jaar als kunst- en boekenredacteur bij NRC Handelsblad en was sinds 2012 directeur van het Nederlands Letterenfonds, totdat hij terugtrad wegens ALS.
Meer over de auteursWat te lezen na Honderd jaar eenzaamheid, Het diner of een ander favoriet boek? Hoe liep het af met Jane Eyre, en waarom is Anna Karenina zo bijzonder? Door welke romans werd Haruki Murakami beïnvloed, en wie hebben zich op hun beurt laten inspireren door Norwegian Wood?
'Steinz - gids voor de wereldliteratuur' geeft antwoord op deze en vele andere vragen, aan de hand van:
- 416 karakteriseringen van auteurs uit 26 taalgebieden, met aandacht voor hun beste werk, en met tips voor boeken in een vergelijkbare stijl of over hetzelfde onderwerp
- 52 boekwebben, literaire schema's rondom beroemde boeken, met een overzicht van invloeden en suggesties voor verder lezen
- 104 enthousiasmerende samenvattingen van klassieken uit de wereldliteratuur, van de Decamerone tot Wolf Hall en van Advocaat van de hanen tot Der Zauberberg
- 26 'one-book wonders', auteurs die beroemd zijn om één briljant boek
- 26 lijstjes met elk 13 boeken over één onderwerp
- 52 landkaarten die laten zien waar de meesterwerken uit de wereldliteratuur zich afspelen - ideaal voor 'lezen op locatie'
- 26 quizzen rondom literaire thema's
Een introductie tot het wereldwijde web van de fictie
'Steinz - Gids voor de wereldliteratuur', een samenvoeging, volledige bewerking en actualisering van de succesboeken Lezen &cetera (2003) en Lezen op locatie (2004), is een handboek voor de individuele lezer, maar ook een naslagwerk voor leesgroepen, boekhandelaars, scholieren, studenten en docenten. Een schat aan informatie en dwarsverbanden.
Aan 'Steinz - Gids voor de wereldliteratuur' werd meegewerkt door Toef Jaeger (1971), redacteur Boeken en literair criticus van NRC Handelsblad.
Heb je jouw boeken niet meer nodig?
Als je jouw studieboeken gekocht hebt bij hanzestudybook.nl, kun je geselecteerde titels moeiteloos terugverkopen aan Noordhoff. Geen vragen, geen gedoe en lekker duurzaam.
Een AI-book is niet een boek dat geschreven is door AI maar een boek dat verrijkt is met AI. Het maakt de inhoud van een boek interactief via WhatsApp, zodat je ermee kunt chatten. Zie het als een razend slimme assistent die het boek perfect begrijpt en er alles uit onthouden heeft. Jij kunt deze assistent alles vragen. Vraag bijvoorbeeld hoe je iets kunt toepassen op jouw persoonlijke situatie, om een korte samenvatting, of wat de belangrijkste inzichten zijn. AI-books zijn alleen te gebruiken via WhatsApp, je hoeft er geen aparte app voor te installeren.
Meer informatie over AI-books