e.a.

Geletterd recht

Een ontdekking van de wereld van Recht en Literatuur (Belgisch recht)

Specificaties
Paperback, 152 blz. | Nederlands
die Keure Publishing Group | 1e druk, 2020
ISBN13: 9789048637119
Rubricering
Hoofdrubriek : Juridisch
Juridisch : Algemeen juridisch
die Keure Publishing Group 1e druk, 2020 9789048637119
Dit product is niet leverbaar

Samenvatting

Het recht staat niet op zichzelf. Integendeel, het treedt voortdurend in dialoog met alle deelgebieden van de maatschappij waarin het zich bevindt. Dit is essentieel, want alleen zo kan het blijvend gedragen worden en zich in de maatschappelijk democratisch gewenste richting ontwikkelen met aandacht voor alle diverse lagen van de maatschappij.

Recht en Literatuur en Recht en Cultuur als disciplines bestuderen precies de kruisverbanden tussen het recht en de maatschappelijke deelgebieden “literatuur”, “cultuur” of, in het Engels, “humanities”. Het recht dient als het ware geletterd te zijn in de humanistische betekenis van het woord, vandaar de titel van dit boek.

Bovenstaande disciplines roepen hoofdzakelijk verbanden met de Angelsaksische rechtstraditie op, maar bestaan ook al geruime tijd in de Nederlandstalige rechtswereld. Diverse initiatieven aan de Vlaamse en Nederlandse rechtsfaculteiten zijn daarvan getuige. Dit boek vormt de neerslag van een van deze initiatieven, met name de Global Law lezingenreeks Law and Literature die aangeboden werd aan de Leuvense rechtsfaculteit in 2018. De Nederlandstalige Recht-en-Literatuurbeweging is dan ook in volle ontwikkeling. Dit boek draagt daaraan bij, evenals aan de geletterdheid van ons recht.

Specificaties

ISBN13:9789048637119
Taal:Nederlands
Bindwijze:paperback
Aantal pagina's:152
Druk:1
Verschijningsdatum:19-1-2020
Hoofdrubriek:Algemeen juridisch

Over Benjamin Verheye

Benjamin Verheye : Doctoraatsstudent Instituut voor Goederenrecht KU Leuven

Andere boeken door Benjamin Verheye

Inhoudsopgave

Voorwoord

Voices from the Lost and Found Department?
An Observation on Law and Literature in Context
Jeanne Gaakeer

De Nieuwe Wereld van Recht en Literatuur in de Lage Landen: een ontdekkingstocht
Benjamin Verheye

Property and Contracts in English Renaissance Theatre
Daniela Carpi

Antigone en de moderniteit. De tragedie van Sophocles en Anouilh en de grenzeloosheid van hedendaagse bestuur en burgerlijke verzet
Carinne Elion-Valter

Het rechtersbeeld in de literatuur
Eric Dirix

Complexe vluchtelingen. Van de Conventie van Genève naar het levensverhaal van Aleksandar Hemon
Jessy Carton

Droit et Littérature. La perspective d’un avocat romancier
Alain Berenboom

Net verschenen

Rubrieken

Populaire producten

    Personen

      Trefwoorden

        Geletterd recht