10 mei 1940

de dag dat de moffen kwamen

Specificaties
Paperback, 201 blz. | NL
Gopher | 1e druk, 2017
ISBN13: 9789051797213
Rubricering
Hoofdrubriek : Thrillers en spanning
Juridisch :
Gopher 1e druk, 2017 9789051797213
Verwachte levertijd ongeveer 9 werkdagen

Samenvatting

10 mei 1940. Het belooft een stralende lentedag te worden. Maar dan, in de prille ochtend… komen de moffen. Net als de rest van Nederland worden de hoofdpersonen van dit boek in de Achterhoek en Rotterdam overdonderd door het plotselinge geweld van Duitse bommenwerpers. George Knottnerus voert zijn lezers mee in de oorlogsstrijd en maakt ze deelgenoot van de beproevingen, de angst en de bombardementen.
Maar het leven gaat door, móet door. Mensen worden verliefd, trouwen, krijgen kinderen. Om te overleven is de een gedwongen om onder te duiken, de ander gaat in het verzet. Twee boezemvrienden raken verstrikt in dilemma's van leven en dood. Een groot geheim brengt hun vriendschap in gevaar. Wie blijft er uiteindelijk over met schone handen?

Deze roman is gebaseerd op historische gebeurtenissen. Twee drama's die in dit boek worden beschreven, zijn tot nog toe in de geschiedenis onderbelicht gebleven; het eerste is het bombardement door Amerikaanse bommenwerpers in maart 1943. Dit 'vergeten bombardement' kostte destijds aan honderden Rotterdammers het leven. Een andere verschrikkelijke gebeurtenis betreft de represaille van de Duitsers in Varsseveld, voor een aanslag die was gepleegd door een verzetsgroep. Daarbij werden 46 onschuldige mensen door een nazi-vuurpeloton vermoord.

Specificaties

ISBN13:9789051797213
Taal:NL
Bindwijze:paperback
Aantal pagina's:201
Uitgever:Gopher
Druk:1
Verschijningsdatum:30-1-2017

Net verschenen

Rubrieken

Populaire producten

    Personen

      Trefwoorden

        10 mei 1940