Op werkdagen voor 23:00 besteld, morgen in huis Gratis verzending vanaf €20

Sport en economie: samen in de spits

Specificaties
Paperback, 549 blz. | Nederlands
Arko Sports Media BV | 3e druk, 2019
ISBN13: 9789054724278
Rubricering
Hoofdrubriek : Schoolboeken
Juridisch :
Arko Sports Media BV 3e druk, 2019 9789054724278
Vandaag voor 23:00 besteld, morgen in huis

Samenvatting

Frenkie de Jong en Eden Hazard werden in 2019 voor respectievelijk 75 miljoen en 100 miljoen euro zonder bonussen getransfereerd. Voetballer Lionel Messi heeft een jaarsalaris van 43 miljoen euro. De mondiale mediarechten voor sport worden tegen 2021 op 53,5 miljard dollar geschat. Het is duidelijk dat sport zich de afge­ lopen decennia heeft ontwikkeld tot een goed geoliede industrie. Er gaan jaarlijks miljarden euro’s in om en sport is daarmee een bedrijfstak op zich.

Trudo Dejonghe behandelt in vier delen de belangrijkste punten uit de sport­ economie. De basis wordt in deel 1 gelegd, waarin de snelgroeiende relatie tussen sport en economie besproken wordt. In het tweede deel analyseert hij de vraag naar en het aanbod van sport. De verhouding tussen vrije tijd, inkomen en sport­ participatie en consumptie wordt uitgelegd. Deel 3 gaat over de professionele teamsporten. Hierin wordt onder andere de Europese en de Amerikaanse bena­ dering van het fenomeen professionele teamsport bekeken en de noodzakelijke spanning en samenwerking tussen tegenstanders. Het laatste deel behandelt de financiële ontwikkelingen van en studies naar megasportevenementen.

'Sport en economie: samen in de spits' is bedoeld als inleiding voor studenten in de sportgerelateerde studiedomeinen en voor alle andere geïnteresseerden. Het boek vult een leemte op de Nederlandstalige markt door niet­economen en stu­ denten de eerste stappen te laten zetten naar het begrijpen van de economische wetmatigheden in de sport.

Het boek is een inleiding tot de sporteconomie en vormt een aanzet tot verdere verdieping in de meer academische literatuur.

Specificaties

ISBN13:9789054724278
Taal:Nederlands
Bindwijze:paperback
Aantal pagina's:549
Druk:3
Verschijningsdatum:28-8-2019
Hoofdrubriek:Schoolboeken

Inhoudsopgave

Lijst van figuren en tabellen
Introductie door de auteur

Deel 1: Sport en economie
1. De relatie sport en economie
2. Het economische belang van sport

Deel 2: Vraag en aanbod in de sport
3. De relatie tussen vrije tijd en de vraag naar sport
4. De determinanten in de vraag naar sport
5. Het aanbod van sport
6. De sportindustrie

Deel 3: De economie van de professionele teamsporten
7. Sportcompetities als economisch product
8. VS versus Europa: het trans-Atlantisch onderscheid
9. Het belang van onzekerheid van uitkomst en competitief evenwicht
10. De inkomstenbronnen: algemene trend
11. De vraag naar professionele teamsporten
12. De inkomstenbronnen
13. Professionele teamsporten en de arbeidsmarkt

Deel 4: De economische impact van sportevenementen
14. Het organiseren van sportevenementen
15. De Olympische Spelen als megasportevenement

Over de auteur

Net verschenen

Rubrieken

Populaire producten

    Personen

      Trefwoorden

        Sport en economie: samen in de spits