Op werkdagen voor 23:00 besteld, morgen in huis Gratis verzending vanaf €20

Land van grote eenzaamheid

Reisnotities over IJsland

Specificaties
Paperback, 160 blz. | Nederlands
Elikser B.V. Uitgeverij | 1e druk, 2013
ISBN13: 9789089545862
Rubricering
Hoofdrubriek : Reizen
Juridisch :
Elikser B.V. Uitgeverij 1e druk, 2013 9789089545862
Vandaag voor 17:00 besteld, morgen in huis

Samenvatting

IJsland is een land dat altijd tot de verbeelding heeft gesproken, zeker tot die van Nederlanders. In vroeger dagen berichtten alleen vissers en walvisvaarders, die bij slecht weer een goed heenkomen hadden gezocht in baai of fjord, over dit noordelijke eiland. Later waren het vooral natuurvorsers en sagaliefhebbers die het land verkenden. In onze tijd ontdekken steeds meer toeristen dat safari's niet alleen in Afrika maar ook op IJsland georganiseerd worden.

Een groot deel van IJsland is ongetemd en onherbergzaam. Ook aan de bewoonde kust kan de wereld er op een regendag grauw en verlaten uitzien. Maar wie last heeft van 'het noordelijk gevoel', zal altijd weer naar de barre kusten van het hoge noorden trekken, al was het maar om eens alleen te kunnen zijn in een woest en leeg heelal.

Op een levendige en persoonlijke wijze brengt Gerrit Jan Zwier in dit boek verslag uit van zijn reiservaringen.

'Zwier kijkt rond met de goeie ogen. Alleen daarom al mag geen enkele Scandinavië-freak of IJslandganger dit boek missen.' - Vrij Nederland

Over Het noordelijk gevoel:
'Het noordelijk gevoel is een onstilbaar verlangen om het onbestemde te bereiken, een tekort dat iedereen wel voelt, maar alleen door de romantici onder ons belangrijk genoeg geacht wordt om er een boek aan te wijden.' - De Morgen

Specificaties

ISBN13:9789089545862
Trefwoorden:IJsland
Taal:Nederlands
Bindwijze:paperback
Aantal pagina's:160
Druk:1
Verschijningsdatum:5-12-2013
Hoofdrubriek:Reizen

Over Gerrit Jan Zwier

Gerrit Jan Zwier studeerde biologie, geografie en antropologie. Hij debuteerde in 1978 met De noordkromp en andere verhalen. Later publiceerde hij romans (Allemaal projectie, De inquisiteur, De dwaze eilanden), reisboeken en een antropologische thriller (Antropologen te velde). Als schrijver en reisjournalist is hij gespecialiseerd in noordelijke gebieden. Hij schreef een boek over Lapland (Altijd Lapland) en twee boeken over IJsland: Land van grote eenzaamheid en de historische roman De knoop van IJsland (1996), die ook in het IJslands werd vertaald. In 1998 verscheen Het noordelijk gevoel, met verhalen over Noord-Canada, Groenland, IJsland en andere koude streken, waarbij de waddeneilanden het begin- en eindpunt vormen. Ook Zilverig licht bevat verhalen over barse, noordelijke gebieden, waaronder Spitsbergen. Het verbindende thema in Mijn wadden (2004), Mijn Drenthe (2005) en Mijn Ierland (2007) is de manier waarop deze gebieden in het verleden geromantiseerd zijn. Naar de rand van de kaart (2008) beschrijft een enerverende reis door Patagonië en langs een hele reeks eilanden in Antarctische en Zuid-Atlantische wateren; hierin wordt het 'noordelijk gevoel' tijdelijk – in ieder geval een boek lang – door een 'zuidelijk gevoel' vervangen. Zwier publiceert reisverhalen, columns en kritieken in verschillende kranten en bladen, o.a. de Volkskrant, NRC Handelsblad, Leeuwarder Courant, Traveler, Grasduinen en Plus Magazine.

Andere boeken door Gerrit Jan Zwier

Net verschenen

Rubrieken

Populaire producten

    Personen

      Trefwoorden

        Land van grote eenzaamheid