Inkt, bloed en tranen

Van politieman tot misdaadjournalist

Specificaties
Paperback, blz. | Nederlands
Just Publishers | 1e druk, 2026
ISBN13: 9789089757173
Rubricering
Hoofdrubriek : Thrillers en spanning
Juridisch :
Just Publishers 1e druk, 2026 9789089757173
€ 22,99
Op voorraad
Vandaag voor 23:00 besteld, zaterdag in huis
Gratis verzonden

Samenvatting

De eerste keer dat Henk Strootman als jonge politieman bij een plaats delict stond, was voor de moord op de achttienjarige tippelaarster Daphne Kielman. Hij kon toen niet vermoeden dat hij zich jaren later als journalist zou verdiepen in deze en talloze andere moord- en vermissingszaken.

Het was op aanraden van Peter R. de Vries dat Strootman overstapte naar de misdaadjournalistiek en bij hem in dienst trad. Het leidde tot een samenwerking en vriendschap, die tot aan De Vries’ dood in 2021 heeft geduurd.

Als verslaggever beet Henk Strootman zich vast in verdwijningszaken als die van Herman Ploegstra en Maria van der Zanden, schreef hij over grote criminelen als Kobus Lorsé, produceerde zelf vals geld en tekende het levensverhaal op van toprechercheur Richard L., die zelf in de cel belandde. Vaak betrof het ook zaken die de krant nauwelijks haalden, maar die de nabestaanden en hemzelf levenslang bij zullen blijven.

In Inkt, bloed en tranen kijkt Strootman terug op bijna 40 jaar misdaadjournalistiek. Met scherpe observaties, inlevingsvermogen en vakmanschap laat Strootman zien dat misdaad geen glamour kent, alleen levens die voorgoed getekend zijn.

Specificaties

ISBN13:9789089757173
Taal:Nederlands
Bindwijze:paperback
Druk:1
Verschijningsdatum:15-5-2026

Net verschenen

€ 22,99
Morgen in huis
Gratis verzonden

Rubrieken

    Personen

      Trefwoorden

        Inkt, bloed en tranen