Nexus

Van het stenen tijdperk tot AI: een beknopte geschiedenis van informatienetwerken

Specificaties
E-book, 528 blz. Epub met watermerkbeveiliging | Nederlands
Thomas Rap | e druk, 2024
ISBN13: 9789400411524
Rubricering
Hoofdrubriek : Literatuur en romans
Juridisch :
Thomas Rap Epub met watermerkbeveiliging e druk, 2024 9789400411524
€ 19,99
Direct te downloaden

Samenvatting

We hebben onze soort Homo sapiens genoemd, ‘de wijze mens’, maar als mensen zo wijs zijn, waarom zijn we dan zo zelfdestructief? Waarom staan we op het punt ecologische en technologische zelfmoord te plegen?

Op dit moment maken we de meest ingrijpende informatierevolutie in onze geschiedenis door. Om goed te kunnen begrijpen wat er gebeurt, moeten we leren van het verleden en analyseren welke rol informatie in ons leven speelt.

Al eeuwenlang verkrijgt de mensheid macht door het verspreiden van informatie in de vorm van fictie, fantasieën en massale waanideeën. In Nexus neemt Yuval Noah Harari ons mee naar het stenen tijdperk, de heiligverklaring van de Bijbel, vroegmoderne heksenjachten, het stalinisme, het nazisme en de heropleving van het hedendaagse populisme, om de complexe relatie tussen informatie en waarheid, bureaucratie en mythologie, wijsheid en macht bloot te leggen. Hij onderzoekt hoe verschillende samenlevingen en politieke systemen in het verleden informatie hebben gebruikt om hun doelen te bereiken en orde te scheppen, ten goede en ten kwade.

In de 21ste eeuw kan kunstmatige intelligentie ervoor zorgen dat we geen grip meer hebben op de verspreiding van waanideeën en onwaarheden. Door weloverwogen keuzes te maken, kunnen we de ergste uitkomsten wellicht nog voorkomen.

Specificaties

ISBN13:9789400411524
Taal:Nederlands
Bindwijze:e-book
Beveiliging:watermerk
Bestandsformaat:epub
Aantal pagina's:528
Uitgever:Thomas Rap
Verschijningsdatum:10-9-2024

Net verschenen

€ 19,99
Direct te downloaden

Rubrieken

    Personen

      Trefwoorden

        Nexus