

Miriam van Reijen is hoofddocent Filosofie & Praktijk aan de Internationale School voor Wijsbegeerte en nam in 2011 als docent deel aan de collegereeks 'Filosofie voor managers' aan Nyenrode Business Universiteit.
Meer over Miriam van ReijenGrote denkers over emoties
Van stoicijnse apatheia tot heftige liefde
Samenvatting
Zijn emoties inferieure driften en moeten ze in bedwang worden gehouden door onze rede? In het dagelijks taalgebruik praten we wel vaak zo over emoties. Filosofen hebben altijd hun vraagtekens geplaatst bij deze alledaagse opvatting van emoties. In dit boek maken we kennis met hun alternatieve visies.
Dit boek laat niet alleen zien wat denkers als Seneca, Spinoza, Heidegger, Sartre, Nussbaum en Damasio over emoties denken, maar legt ook uit hoe ingenieus zij de emoties koppelen aan rationaliteit. Naast hun aandacht voor geluk en levenskunst, is deze koppeling waarschijnlijk de verklaring voor het feit dat juist deze filosofen op het moment weer zo actueel zijn.
Trefwoorden
Specificaties
Thema classificatie
Vaak samen gekocht
Anderen die dit boek kochten, kochten ook
Net verschenen
Rubrieken
- aanbestedingsrecht
- aansprakelijkheids- en verzekeringsrecht
- accountancy
- algemeen juridisch
- arbeidsrecht
- bank- en effectenrecht
- bestuursrecht
- bouwrecht
- burgerlijk recht en procesrecht
- europees-internationaal recht
- fiscaal recht
- gezondheidsrecht
- insolventierecht
- intellectuele eigendom en ict-recht
- management
- mens en maatschappij
- milieu- en omgevingsrecht
- notarieel recht
- ondernemingsrecht
- pensioenrecht
- personen- en familierecht
- sociale zekerheidsrecht
- staatsrecht
- strafrecht en criminologie
- vastgoed- en huurrecht
- vreemdelingenrecht