Liegbeesten
Dier en ondier in oud nieuws
Samenvatting
Sinds jaar en dag breiden mensen de dierenwereld uit met zelfverzonnen soorten. Liegbeesten belicht die fantasieën in woord en beeld. Een meisje met een varkenshoofd, een edelman die hond wordt. Ook weerwolven, meerminnen en enge zeemonsters passeren de revue. En intussen rijzen er vragen. Konden vogels en vissen Gods stem vertolken? Bestond er echt een relatie tussen de paalworm en sodomie? En wat kostte een vrouw op een Engelse veemarkt?
Vals nieuws is van alle tijden, en mensen hechten gretig geloof aan halve waarheden. De grens tussen waar en onwaar is vaak flinterdun. Wie waren de liegbeesten? De mensen die ze bedachten of hun bestiale verzinsels? En waren die heus gelogen?
Het nieuws over onechte dieren en ondieren werd in vroeger eeuwen als straatlied of pamflet door marktzangers en colporteurs verspreid. Van zulk drukwerk is weinig overgebleven. Wat rest biedt een boeiende blik op de denkbeelden van onze voorouders.
Specificaties
Vaak samen gekocht
Anderen die dit kochten, kochten ook
Net verschenen
Rubrieken
- aanbestedingsrecht
- aansprakelijkheids- en verzekeringsrecht
- accountancy
- algemeen juridisch
- arbeidsrecht
- bank- en effectenrecht
- bestuursrecht
- bouwrecht
- burgerlijk recht en procesrecht
- europees-internationaal recht
- fiscaal recht
- gezondheidsrecht
- insolventierecht
- intellectuele eigendom en ict-recht
- management
- mens en maatschappij
- milieu- en omgevingsrecht
- notarieel recht
- ondernemingsrecht
- pensioenrecht
- personen- en familierecht
- sociale zekerheidsrecht
- staatsrecht
- strafrecht en criminologie
- vastgoed- en huurrecht
- vreemdelingenrecht

