Gratis boekenweekgeschenk bij een bestelling boven de €17,50 (geldt alleen voor Nederlandstalige boeken)

Kinderen in de achttiende eeuw volume 2025

Jaarboek De Achttiende Eeuw

Specificaties
Paperback, 124 blz. | NL
AUP Wetenschappelijk | 1e druk, 2025
ISBN13: 9789048574131
Rubricering
Hoofdrubriek : Geschiedenis
Juridisch :
AUP Wetenschappelijk 1e druk, 2025 9789048574131
€ 39,99
Op voorraad
Vandaag voor 23:00 besteld, donderdag in huis
Gratis verzonden

Samenvatting

Onderzoek naar kinderen in de achttiende eeuw staat steeds meer in de belangstelling. Naast categorieën als gender, etniciteit, ras en sociale positie in de samenleving richten onderzoekers zich ook op leeftijd als criterium om de werking en de dynamiek van machtsstructuren bloot te kunnen leggen.

In het najaar van 2025 presenteert De Achttiende Eeuw een dossier over ‘Kinderen in de achttiende eeuw’. Gastredacteuren Feike Dietz en Ramona Négron nemen in hun uitgebreide inleiding de kans te baat om niet alleen een overzicht te geven van de stand van zaken in het internationale onderzoek naar kinderen in de achttiende eeuw, maar ze presenteren tevens een onderzoeksagenda voor de komende jaren, waarin ze een pleidooi houden om kinderen een veel centralere plek en agency te geven.

In het dossier gaat Jessica den Oudsten in op de wederwaardigheden van kinderen met een migratieachtergrond in Amsterdam. Tielke Uvin behandelt de receptie van de Divine Songs van Isaac Watts in de achttiende en negentiende eeuw. Camilla de Koning volgt nauwgezet de agency van de jonge Lucy Burwell in het koloniale Virginia rond 1700. Wendela de Raat laat zien hoe Onderwijs voor kinderen van Willem de Perponcher ingezet werd om kinderen zowel over zichzelf als over dieren te laten reflecteren, met als doel hier levenslessen uit te trekken. Alexander van der Meer tenslotte schetst de praktijken en achterliggende koloniale en racistische ideologieën in het weeshuis van Batavia (Jakarta).

Specificaties

ISBN13:9789048574131
Taal:NL
Bindwijze:paperback
Aantal pagina's:124
Uitgever:AUP Wetenschappelijk
Druk:1
Verschijningsdatum:29-9-2025
Hoofdrubriek:Geschiedenis

Inhoudsopgave

Kinderen in de achttiende eeuw. Dromen, beelden en sporen

<cite>Feike Dietz & Ramona Negrón</cite>

Opgroeien in de stad. Kinderen met een migratieachtergrond in achttiende-eeuws Amsterdam

<cite>Jessica den Oudsten</cite>

Van zondagsschool tot Wonderland. Isaac Watts’ <cite>Divine Songs</cite>, de democratisering van de kinderboekenmarkt en de canon

<cite>Tielke Uvin</cite>

‘No Obey’. Jeugd, zelfbeschikking en de huwelijksmarkt in koloniaal Virginia

<cite>Camilla de Koning</cite>

‘Is Pauline niet net het zelfde als de poes?’ Het kind en de bezielde soortenrijkdom van De Perponchers <cite>Onderwijs voor kinderen (1782)</cite>

<cite>Wendela de Raat</cite>

‘Uit Europeesch bloed afkomstig’. ‘Ras’, religie en controle in het achttiende-eeuwse weeshuis van Batavia

<cite>Alexander van der Meer</cite>

Net verschenen

€ 39,99
Morgen in huis
Gratis verzonden

Rubrieken

    Personen

      Trefwoorden

        Kinderen in de achttiende eeuw volume 2025