Gronings bakboek
Samenvatting
‘‘t Is nait aal doage kovvie mit kouke,’ luidt een bekend Gronings gezegde. Oftewel: het is niet alle dagen feest. Maar waarom eigenlijk niet? Met dit Gronings Bakboek eet je het hele jaar door iets lekkers bij de koffie én leer je tegelijkertijd iets over Groninger geschiedenis en tradities.
Dit boek neemt je via 30 bijzondere dagen mee door het jaar. Dit zijn bekende en minder bekende dagen die door Groningers gevierd worden, zoals Internationale Vrouwendag, Pasen, het Ramadanfeest, Vaderdag, Bommen Berend en Sinterklaas. Welke Groninger verhalen zijn daaraan verbonden?
Aan al die dagen is een Gronings bakgerecht gekoppeld, zoals brood, cake en koek. Soms is het een traditioneel gerecht, zoals rolletjes op Nieuwjaarsdag. Andere keren is het een nieuw gerecht – maar altijd met een knipoog naar Groningen. De recepten zijn dan gebaseerd op een Gronings verhaal of maken gebruik van een Gronings streekgerecht of ingrediënt.
Niet zo’n liefhebber van bakken? Dit boek is óók leuk voor mensen die meer willen weten over Groninger geschiedenis, tradities en gebruiken, taal en volksverhalen, liedjes en eetgewoonten.
Specificaties
Vaak samen gekocht
Anderen die dit kochten, kochten ook
Net verschenen
Rubrieken
- aanbestedingsrecht
- aansprakelijkheids- en verzekeringsrecht
- accountancy
- algemeen juridisch
- arbeidsrecht
- bank- en effectenrecht
- bestuursrecht
- bouwrecht
- burgerlijk recht en procesrecht
- europees-internationaal recht
- fiscaal recht
- gezondheidsrecht
- insolventierecht
- intellectuele eigendom en ict-recht
- management
- mens en maatschappij
- milieu- en omgevingsrecht
- notarieel recht
- ondernemingsrecht
- pensioenrecht
- personen- en familierecht
- sociale zekerheidsrecht
- staatsrecht
- strafrecht en criminologie
- vastgoed- en huurrecht
- vreemdelingenrecht