,

Islam & christendom

Specificaties
Paperback, blz. | NL
VUB Press | 1e druk, 2018
ISBN13: 9789057187223
Rubricering
Hoofdrubriek : Filosofie
Juridisch :
VUB Press 1e druk, 2018 9789057187223
€ 35,00
Levertijd ongeveer 3 werkdagen
Gratis verzonden

Samenvatting

Zo'n vier miljard mensen hangen een vorm van islam of christendom aan. Dat is meer dan de helft van de wereldbevolking. De twee wereldreligies delen een geschiedenis van bijna 1400 jaar, en kwamen in diverse regio's met elkaar in contact. De tien bijdragen in Islam en christendom beslaan de hele historische periode en een groot deel van de geografische ruimte: van de invloed van het christendom op het ontstaan van de islam, tot de situatie van christelijke minderheden in het huidige Syrië en Irak.

Tien specialisten werpen een blik op deze rijke geschiedenis. Zij behandelen puur religieuze onderwerpen, maar ook de invloed van deze religies op filosofie, taalkunde, economie en politiek.

Verschillende regio's en periodes staan centraal. Zo komen de vroege middeleeuwen aan bod, maar ook de kruistochten, samenlevingsvormen en conflicten in islamitisch Andalusië, de Balkan onder Ottomaans bestuur of het hedendaagse Midden-Oosten. Het boek besteedt ook aandacht aan de manier waarop wetenschappers de geschiedenis geschreven hebben, zoals in de beroemde these van Henri Pirenne.

Specificaties

ISBN13:9789057187223
Taal:NL
Bindwijze:paperback
Uitgever:VUB Press
Druk:1
Verschijningsdatum:10-7-2018
Hoofdrubriek:Filosofie

Net verschenen

€ 35,00
Levertijd ongeveer 3 werkdagen
Gratis verzonden

Rubrieken

    Personen

      Trefwoorden

        Islam & christendom