

Peter Vonk (1962) is sinds juni 1998 (t/m heden) directeur eigenaar van alsmede adviseur binnen het bureau Vonk Competentie Expertise BV, een adviesbureau op het terrein Human Resources Management, dat zich specifiek richt op het in beeld brengen en verwoorden van de talenten en vaardigheden (competenties) van mensen in het kader van arbeidsgerelateerde vragen (selectie, mobiliteit, samenwerking, etc.
Meer over Peter VonkDrie redenen waarom u (g)een leider bent
Samenvatting
Als leider en managers falen is dat in het overgrote deel van de gevallen terug te voeren op een gebrek aan ik-sterkte, een gebrek aan empathie en/of een gebrek aan zelfkritiek.
Ik-sterkte, empathie en zelfkritiek zijn daarom met afstand de belangrijkste eigenschappen waarover een leider zou moeten beschikken. Ze zijn bovendien ondelegeerbaar.
Deze eigenschappen zij in hoge mate karakterologisch verankerd, vormen een cyclische drie-eenheid en daarmee een krachtig archetype voor leiderschap.
Leider worden geboren, niet gemaakt. Er worden (veel) te weinig leiders geboren, daarom worden ze toch gemaakt. Daarover gaat dit boek!
Specificaties
Inhoudsopgave
1. Aanleiding
2. Ik-sterkte
3. Empathie
4. Zelfkritiek
5. Samenhang
6. Schaarste
7. Archetype
8. Talentontwikkeling
9. Meten plus mensenkennis = weten
En bedankt!
Vergelijkbare boeken
Anderen die dit boek kochten, kochten ook
Net verschenen
Rubrieken
- aanbestedingsrecht
- aansprakelijkheids- en verzekeringsrecht
- accountancy
- algemeen juridisch
- arbeidsrecht
- bank- en effectenrecht
- bestuursrecht
- bouwrecht
- burgerlijk recht en procesrecht
- europees-internationaal recht
- fiscaal recht
- gezondheidsrecht
- insolventierecht
- intellectuele eigendom en ict-recht
- management
- mens en maatschappij
- milieu- en omgevingsrecht
- notarieel recht
- ondernemingsrecht
- pensioenrecht
- personen- en familierecht
- sociale zekerheidsrecht
- staatsrecht
- strafrecht en criminologie
- vastgoed- en huurrecht
- vreemdelingenrecht