Een spiegel voor narcisten

Specificaties
E-book, 312 blz. Epub met watermerkbeveiliging | Nederlands
Boom | e druk, 2013
ISBN13: 9789461274175
Rubricering
Hoofdrubriek : Psychologie
Juridisch :
Boom Epub met watermerkbeveiliging e druk, 2013 9789461274175
Direct te downloaden

Samenvatting

Wat is de overeenkomst tussen Pim Fortuyn, Zlatan Ibrahimovi, Steve Jobs, Nina Brink en Neelie Kroes? Volgens Martin Appelo zijn ze alle vijf narcistisch. Daarmee is ook bijvoorbeeld de Apple-computer een narcistisch product; een kloon van zijn geestelijke vader.

Beroemdheden in de spiegel
Met de levensverhalen van deze beroemdheden en zijn eigen ervaring houdt Appelo de lezer een spiegel voor. Narcisme is hierin haarscherp te herkennen: een verslavend patroon van jezelf opblazen en anderen afstoten. Een instabiele psychische basis ligt hieraan ten grondslag.

Houd ook jezelf de spiegel voor
Het eerste deel van dit boek gaat over de psychische ontwikkeling van ieder mens en presenteert `de narcistische cirkel, een model om narcisme beter te begrijpen. In deel twee laat Appelo zien hoe de levensverhalen van Pim Fortuyn, Zlatan Ibrahimovi, Steve Jobs, Nina Brink en Neelie Kroes hierin passen. Het derde deel geeft praktische richtlijnen en laat zien hoe je beter met je narcisme kunt omgaan. Op basis van kennis over de 'oersoep', waaruit je je als mens hebt ontwikkeld, kun je technieken toepassen om je gedrag bij te sturen en te leren leven in wederkerigheid.

Een spiegel voor narcisten is een eerlijk boek over de desastreuze werking van narcisme. Voorbeelden uit de therapeutische praktijk van de auteur laten zien dat hier echt iets aan te doen is.

Specificaties

ISBN13:9789461274175
Taal:Nederlands
Bindwijze:e-book
Beveiliging:watermerk
Bestandsformaat:epub
Aantal pagina's:312
Uitgever:Boom
Verschijningsdatum:26-4-2013
Hoofdrubriek:Psychologie

Net verschenen

Rubrieken

    Personen

      Trefwoorden

        Een spiegel voor narcisten