Gratis boekenweekgeschenk bij een bestelling boven de €17,50 (geldt alleen voor Nederlandstalige boeken)

Vertrapte illusies

Specificaties
E-book, 152 blz. Epub met adobe beveiliging | Nederlands
WalburgPers Algemeen | e druk, 2020
ISBN13: 9789462495296
Rubricering
Hoofdrubriek : Geschiedenis
Juridisch :
WalburgPers Algemeen Epub met adobe beveiliging e druk, 2020 9789462495296
€ 9,99
Direct te downloaden

Samenvatting

Alsof het voorbij is. De herinneringen van Molukkers aan de Tweede Wereldoorlog zijn lange tijd verborgen gebleven, maar niet verdwenen. Het waren niet één maar drie oorlogen in acht jaar tijd achter elkaar: de Japanse bezetting (1942-1945) gevolgd door de Merdeka/Bersiap-tijd (de 'politionele acties'). Tot slot het militaire ingrijpen door het Indonesische leger en de bezetting van Ambon na het uitroepen van de onafhankelijke Molukse republiek RMS in 1950.

Bij de aankomst van de ruim 12.000 Molukkers in Nederland in 1951 was er voor hun oorlogsverleden geen gehoor. Vrijwel niemand was geïnteresseerd, want Nederland had zijn eigen oorlogsverleden met de nazi's en hun collaborateurs. In dit boek krijgen de oorlogsherinneringen van Molukkers de ruimte. Elk individueel verhaal is een bijdrage
aan de geschiedschrijving over die zwarte periode uit het Nederlands verleden. Hun streven Mena muria ('ik ga, wij volgen') hield hen op de been. Een voor allen, allen voor een. Niet bij de pakken neerzitten, terwijl daar misschien na de vele opgelopen oorlogstrauma's alle reden voor was. Nu zou er eindelijk ruimte moeten zijn voor die verhalen en voor de erkenning van de illusie die vertrapt werd. Maar de illusie van ooit een terugkeer naar een vrij en onafhankelijk Molukken blijft voortleven.

Specificaties

ISBN13:9789462495296
Taal:Nederlands
Bindwijze:e-book
Beveiliging:adobe
Bestandsformaat:epub
Aantal pagina's:152
Uitgever:WalburgPers Algemeen
Verschijningsdatum:5-9-2020
Hoofdrubriek:Geschiedenis

Net verschenen

€ 9,99
Direct te downloaden

Rubrieken

    Personen

      Trefwoorden

        Vertrapte illusies