Op werkdagen voor 23:00 besteld, morgen in huis Gratis verzending vanaf €20

Spelen met waarden, betalen met gedachten

Erasmus, Spinoza en dat wat ons bindt

Specificaties
E-book, 144 blz. Epub met watermerkbeveiliging | Nederlands
Boom | 1e druk, 2024
ISBN13: 9789024464463
Rubricering
Hoofdrubriek : Filosofie
Juridisch :
Boom Epub met watermerkbeveiliging 1e druk, 2024 9789024464463
Direct te downloaden

Samenvatting

In dit prikkelende essay over publieke waarden gaat Ronald van Raak te rade bij de twee grootste filosofen uit de Nederlandse geschiedenis.

Erasmus en Spinoza zijn filosofen die in ons land lang werden gehaat, om vervolgens te worden vereerd. Denkers die in weinig opzichten met elkaar te vergelijken zijn, maar toch beiden symbolen werden van vrijheid en tolerantie. Erasmus hield tijdgenoten een morele spiegel voor in de 'Lof der Zotheid' (1511). Spinoza beschreef in zijn 'Ethica' (1677) een uitdagende morele filosofie.

In 'Spelen met waarden, betalen met gedachten' onderzoekt Ronald van Raak hoe het denken van Erasmus en Spinoza tot stand kwam en welke waarden eraan ten grondslag lagen. Hij beschrijft hoe hun denkbeelden door de tijd heen werden gebruikt en wat hun filosofie kan betekenen in het huidige debat over de vraag wat ons nog met elkaar verbindt.

Trefwoorden

Specificaties

ISBN13:9789024464463
Taal:Nederlands
Bindwijze:e-book
Beveiliging:watermerk
Bestandsformaat:epub
Aantal pagina's:144
Uitgever:Boom
Druk:1
Verschijningsdatum:30-1-2024
Hoofdrubriek:Filosofie

Over Ronald van Raak

Ronald van Raak is hoogleraar Erasmiaanse waarden aan de Erasmus Universiteit Rotterdam (EUR) en is als raadslid verbonden aan de Raad voor het Openbaar Bestuur (ROB).

Andere boeken door Ronald van Raak

Inhoudsopgave

Inleiding 7

Erasmus: spelen met waarden 19
Spinoza: betalen met gedachten 61
Ten slotte: dat wat ons bindt 103

Noten 117
Literatuur 133

Net verschenen

Rubrieken

Populaire producten

    Personen

      Trefwoorden

        Spelen met waarden, betalen met gedachten