Op werkdagen voor 23:00 besteld, morgen in huis Gratis verzending vanaf €20
,

City Strategy

Het ontwikkelen van een robuuste toekomststrategie voor stad en regio

Specificaties
Gebonden, 210 blz. | Nederlands
Eburon Uitgeverij | 1e druk, 2012
ISBN13: 9789059726284
Rubricering
Hoofdrubriek : Economie
Juridisch : Management
Eburon Uitgeverij 1e druk, 2012 9789059726284
Dit product is niet leverbaar

Samenvatting

Steden vormen de knooppunten van de mondiale economie. Voor landen zijn sterke steden en stedelijke regio's de komende decennia van cruciaal belang. Om hun rol als economische katalysator naar behoren te kunnen vervullen hebben steden belang bij een heldere en onderscheidende langetermijnstrategie. Bij het opstellen en bewaken van een helder koersplan lopen steden echter tegen uitdagingen aan. Zo is het moeilijk om de verandering in de externe omgeving te begrijpen. Ook is het uitdagend om alle belanghebbenden achter een integrale strategie te scharen.

Dit boek introduceert het city strategy model, dat een heldere structuur en praktische instrumenten verschaft om tot een toekomstbestendige en breed gedragen stadsstrategie te komen. Het model is bijzonder relevant voor bestuurders van steden, bedrijven en kennisinstellingen die betrokken zijn bij visie- en strategievorming. De uitgebreide beschrijving van de scenarioanalyse Rethinking Rotterdam illustreert de praktische toepasbaarheid en de concrete resultaten van het model.

"Dit praktische boek helpt steden bij het ontwikkelen van visie en het smeden van samenwerking. Dit zijn cruciale onderdelen van de winning spirit die kenmerkend is voor Olympische steden als Barcelona, Londen en Vancouver." - Maurits Hendriks - Chef de Mission, Olympische Spelen Londen 2012

'Dit boek geeft bestuurders van steden, regio's en bedrijven uitstekende handvatten om externe onzekerheden te vertalen in kansen voor de toekomst." - Leendert Bikker - Voorzitter Economic Development Board Rotterdam

'Het werken met het city strategy model heeft de samenwerking in de Rotterdamse triple helix versterkt" - Ahmed Aboutaleb - Burgemeester Rotterdam

"De instrumenten van businessmodelanalyse en scenarioplanning zijn uitermate relevant voor alle steden, groot en klein" - Marja Zonnevylle - Site Manager, Shell Technology Centre, lid van de Amsterdam Economic Board

Specificaties

ISBN13:9789059726284
Taal:Nederlands
Bindwijze:gebonden
Aantal pagina's:210
Druk:1
Verschijningsdatum:1-6-2012
Hoofdrubriek:Management

Expertrecensies (1)

recensie
City Strategy
Wardy Poelstra | 16 januari 2013
Scenarioplanning is al jaren een beproefd instrument waarvan vooral grote bedrijven gebruikmaken bij het vaststellen van hun langetermijnstrategie. In het boek 'City strategy' wordt dit instrument ingezet voor 'het ontwikkelen van een robuuste toekomststrategie voor stad en regio', zoals de ondertitel luidt. Auteurs Michiel de Vries en Ingrid van Hanswijk Pennink laten zien hoe je dit kunt doen aan de hand van de casus Rotterdam, waar ze zelf als procesbegeleiders een dergelijke strategie hebben helpen vormgeven.
Lees verder

Over Michiel de Vries

Michiel de Vries (1979) is een ervaren organisatieadviseur. Hij is gespecialiseerd in strategiebepaling en scenarioplanning. Als partner bij Jester Strategy adviseert hij bedrijven en overheden op het vlak van strategieontwikkeling, organisatieontwerp en het versterken van intern toezicht. De Vries is geschoold als bedrijfskundige, controller en organisatieadviseur. In zijn adviesaanpak probeert hij bewezen methoden uit de hoek van strategisch management, corporate governance, design thinking en management control te integreren tot robuuste adviestrajecten, zowel qua vorm als qua inhoud. Hij schreef verschillende boeken, waaronder Klaar voor de toekomst, over strategieontwikkeling in 6 stappen, en Scenarioplanning in de praktijk.

Andere boeken door Michiel de Vries

Inhoudsopgave

Overzicht figuren, tabellen, kaders en interviews
Voorwoord
Ten geleide

1. Inleiding

Deel 1: City strategy
2. Stedelijke dynamiek
3. Visie- en strategieontwikkeling
4. City strategy

Deel 2: Rethinking Rotterdam
5. Rethinking Rotterdam
6. Het Powerful Port Scenario
7. Het Valley of Vitality scenario
8. Het Dynamic Delta scenario
9. Het Metropolitan Misery scenario

Deel 3: City strategy in de praktijk
10. Aan de slag met city strategy

Nawoord
Termen & definities
Literatuur
Over de auteurs
Meer informatie
Leden EDBR en IAB

Net verschenen

Rubrieken

Populaire producten

    Personen

      Trefwoorden

        City Strategy