Lees verder


Drs. Erik Boers is werkzaam bij Het Nieuwe Trivium, een scholingsinstituut dat klassieke filosofische disciplines toepast in de hedendaagse praktijk van management en organisatie. Hij richtte Het Nieuwe Trivium op samen met Jos Kessels.
Meer over de auteursWat je zegt is belangrijk, maar nog belangrijker is hoe je iets zegt.
Mensen in organisaties verzuchten nogal eens: ‘Waarom praten we toch zoveel? Kunnen we daar niet eens mee stoppen en ons richten op het doen?’ Maar dat doen blijkt zonder goede gesprekken vaak lastiger dan we in eerste instantie willen geloven.
'Het gesprek aangaan' laat zien hoe u de psychologie van het beïnvloeden kunt gebruiken om uw dagelijkse (werk)gesprekken effectiever te voeren. Het helpt u om uw eigen gedrag te analyseren, in kaart te brengen waar uw voorkeuren en automatismen liggen en waar de speelruimte ligt om de ander te raken en door de ander geraakt te worden.
Daarbij vormen de drie dimensies van invloed de kern van een krachtig invloedmodel:
- u moet de durf hebben om ruimte te nemen
- het geduld om ruimte te geven
- en het zelfvertrouwen om ruimte te delen
Dit model leert u om uw eigen gedrag flexibeler en effectiever te maken, om een stijl van beïnvloeden te ontwikkelen die echt bij u past. Door de tips, oefeningen en reflecties in dit boek kunt u er direct zelf mee aan de slag gaan en uw gespreksvaardigheid vergroten.
Erik Boers en Nico Swaan begeleiden al decennialang lastige gesprekken in organisaties en leiden mensen daarin op. Zij zijn verbonden aan het internationale adviseursnetwerk Learning Consortium.
'Het materiaal in dit boek schept inzicht in je persoonlijke stijl van communiceren en de mogelijke impact op anderen.' - Hanneke Kusters, Mars Nederland
'Deze theorie en de bijgeleverde oefeningen maakten me opnieuw het fundamentele belang van menselijke communicatie duidelijk, met name de talloze varianten die communicatief gedrag kan aannemen.' - Paul Harrison, NXP Semiconductors, UK
Een AI-book is niet een boek dat geschreven is door AI maar een boek dat verrijkt is met AI. Het maakt de inhoud van een boek interactief via WhatsApp, zodat je ermee kunt chatten. Zie het als een razend slimme assistent die het boek perfect begrijpt en er alles uit onthouden heeft. Jij kunt deze assistent alles vragen. Vraag bijvoorbeeld hoe je iets kunt toepassen op jouw persoonlijke situatie, om een korte samenvatting, of wat de belangrijkste inzichten zijn. AI-books zijn alleen te gebruiken via WhatsApp, je hoeft er geen aparte app voor te installeren.
Meer informatie over AI-books