

Connie de Boer is hoofddocent aan de afdeling Communicatiewetenschap van de Universiteit van Amsterdam.
Meer over de auteursMedia en publiek
Theorieën over media-impact
Samenvatting
Ondervinden kinderen last van veel televisiekijken? Heeft een mediaboodschap invloed op het gedrag of de meningsvorming van mensen? Waarom en waarvoor gebruiken we de media? Niet alleen sociale wetenschappers, maar ook politici, opvoeders en anderen hebben zich de afgelopen decennia steeds meer beziggehouden met deze vragen.
In 'Media en publiek' worden de belangrijkste theorieën besproken die binnen communicatiewetenschap gangbaar zijn en betrekking hebben op de werking van de media. Veel van deze theorieën zijn gericht op het verklaren van effecten van de media op het publiek. Daarnaast worden ook theorieën besproken die de relatie tussen media en publiek meer vanuit het standpunt van het publiek bekijken en het mediagebruik proberen te verklaren.
De wereld van de communicatie verandert razendsnel. Deze zevende druk is geheel herzien en geactualiseerd. Daarnaast is er het gehele boek veel aandacht voor nieuwe media.
'Media en publiek' is geschreven voor studenten communicatie in het hoger onderwijs en geïnteresseerden in de media en hun effecten.
Trefwoorden
communicatiewetenschap media-effecten mediatheorieën communicatie mediawetenschap massacommunicatie mediagebruik massamedia actief publiek machtige media audience cum content uses and gratifications sociale media mediabereik culturele studies framing agendasetting zwijgspiraaltheorie informatieverwerking digitale media betekenisverlening mcluhan mediageletterdheid priming media-invloed mediapsychologie mediaverslaving systeemtheorieën internet culturele-indicatorenbenadering
Trefwoorden
Specificaties
Inhoudsopgave
U kunt van deze inhoudsopgave een PDF downloaden
Deel I - Machtige media
1. Almacht van de media
2. Binnen het paradigma van beperkte effecten
3. De zwijgspiraaltheorie en rol van de mening van anderen
4. Marshall McLuhan
Deel II - Het actieve publiek
5. De uses and gratifications-benadering
6. Systeemtheorieën
Deel III - Audience cum content
7. De culturele-indicatorenbenadering
8. Agendasetting
9. Priming en framing
10. Informatieverwerking
11. Culturele studies
Slotwoord
Noten
Literatuur
Register
Over de auteurs
Vergelijkbare boeken
Anderen die dit boek kochten, kochten ook
Net verschenen
Rubrieken
- aanbestedingsrecht
- aansprakelijkheids- en verzekeringsrecht
- accountancy
- algemeen juridisch
- arbeidsrecht
- bank- en effectenrecht
- bestuursrecht
- bouwrecht
- burgerlijk recht en procesrecht
- europees-internationaal recht
- fiscaal recht
- gezondheidsrecht
- insolventierecht
- intellectuele eigendom en ict-recht
- management
- mens en maatschappij
- milieu- en omgevingsrecht
- notarieel recht
- ondernemingsrecht
- pensioenrecht
- personen- en familierecht
- sociale zekerheidsrecht
- staatsrecht
- strafrecht en criminologie
- vastgoed- en huurrecht
- vreemdelingenrecht