Op werkdagen voor 23:00 besteld, morgen in huis Gratis verzending vanaf €20
,

Vol hoofd

autistische notities

Specificaties
Paperback, 116 blz. | Nederlands
New Book Collective | 2e druk, 2012
ISBN13: 9789491363085
Rubricering
Hoofdrubriek : Literatuur en romans
Juridisch :
New Book Collective 2e druk, 2012 9789491363085
Dit product is niet leverbaar

Samenvatting

Een heel lief maar ook confronterend boekje over een vader en zijn zoon. - Hugo Borst

Toegewijd en ingetogen, de herinnering aan Theo Thijssen waardig. - Theodor Holman

Zelden las ik zo'n treffend en invoelbaar relaas over de onvoorwaardelijke liefde van een vader voor zijn kind... Léés dit boek! - Erik Jan Harmens

Jurre is een moeilijk geval, een jongen met een vol hoofd. Officieel heet zijn aandoening: pdd-nos. Zijn vader vindt dat een moeizame term. 'Kijk ik nu anders naar hem?'

Het leven met een autistisch kind zit vol verrassingen, ergernis en zorgen. Jurre reageert anders dan andere kinderen, wordt op school anders behandeld en kent als gevolg daarvan een nogal kronkelige schoolcarrière.

Peter Boer en zijn vrouw zijn voortdurend bezig de puzzelstukjes op hun plaats te leggen. En gaandeweg begint Peter te schrijven, na te denken over zijn eigen jeugd en uiteindelijk beseft hij hoe waar het is dat autisme een grote erfelijke component bezit.

Vol hoofd is het verslag van een reis door Wonderland, door de liefdevolste soort auteur die er bestaat: een vader.

Specificaties

ISBN13:9789491363085
Taal:Nederlands
Bindwijze:paperback
Aantal pagina's:116
Druk:2
Verschijningsdatum:7-11-2012

Expertrecensies (1)

recensie
Vol hoofd
Hanneke Tinor-Centi | 14 april 2016
In ‘Vol hoofd’ vertelt Peter Boer over zijn zoon Jurre. Jurre is een autist. Althans zo werd deze aandoening voorheen genoemd. Tegenwoordig oordeelt men dat deze term een containterbegrip is dat vele ladingen dekt en spreek men over 'mensen met kenmerken uit het autistisch spectrum'. Een van die ladingen omschrijft men als PDD-NOS (Pervasive Developmental Disorder Not Otherwise Specified).
Lees verder

Over Peter Boer

Boer werd in 1958 in Utrecht geboren en is schrijver, columnist en journalist. Hij schrijft over de multiculturele samenleving, over cultuur, welzijn en over onderwijs. Lange tijd was hij werkzaam als activiteitentherapeut binnen de ouderenzorg en met mensen met een verstandelijke beperking. Onder het pseudoniem Coracias publiceerde hij verhalen over mensen in het alledaagse leven zoals ondernemers, beeldend kunstenaars, schrijvers, een wethouder en een imam. Onder zijn eigen naam schreef hij voor het Fonds Amateur- en Podiumkunsten over theatergroep 'Parels voor de Zwijnen'.

Andere boeken door Peter Boer

Net verschenen

Rubrieken

Populaire producten

    Personen

      Trefwoorden

        Vol hoofd