Lees verder


Lizzy Prins is eigenaar van High Potential Factory en auteur van Van Homo sapiens naar Robo sapiens. Ze geeft lezingen, trainingen en sessies over AI, werk en leiderschap.
Ze helpt teams, leiders en organisaties om AI niet alleen te begrijpen, maar ook werkbaar te maken in de praktijk. Zodat AI niet blijft hangen in losse experimenten, maar leidt tot echte verandering in het werk.
Meer over Lizzy PrinsDit boek staat op de Longlist voor het Managementboek van het Jaar 2026.
Bekijk de lijst >
AI is je organisatie waarschijnlijk allang binnengekomen. Niet via een groot veranderprogramma, maar via collega’s die ChatGPT gebruiken, teams die experimenteren, klanten die nieuwe verwachtingen hebben en bestuurders die voelen dat ze hier iets mee moeten.
Maar juist daar begint de echte vraag: hoe voorkom je dat AI blijft hangen in losse tools, losse initiatieven en experimenten zonder samenhang?
In haar boek Van Homo sapiens naar Robo sapiens laat Lizzy Prins zien dat AI er niet alleen voor zorgt dat we andere tools gaan gebruiken, maar ook dat er van mensenandere dingen gevraagd worden in organisaties. Als technologie steeds meer taken overneemt, verschuift de waarde van werk, en daarmee ook de rol van professionals, teams en leiders.
Dit boek gaat niet over tools of snelle toepassingen, maar over de onderliggende verandering. Hoe geef je richting als de ontwikkelingen sneller gaan dan je strategie? Hoe neem je mensen mee zonder te vervallen in hype of angst? Hoe richt je werk opnieuw in nu AI steeds meer taken kan overnemen? En hoe bewaak je menselijkheid, ethiek en betekenis in een wereld waarin technologie steeds vanzelfsprekender wordt?
Van Homo sapiens naar Robo sapiens is voor iedereen die voelt dat AI impact heeft, maar verder wil kijken dan de hype. Voor leiders, professionals en veranderaars die willen begrijpen wat deze ontwikkeling vraagt van mensen, werk en organisaties, en hoe je daarin richting geeft zonder het menselijke kwijt te raken.
Een AI-book is niet een boek dat geschreven is door AI maar een boek dat verrijkt is met AI. Het maakt de inhoud van een boek interactief via WhatsApp, zodat je ermee kunt chatten. Zie het als een razend slimme assistent die het boek perfect begrijpt en er alles uit onthouden heeft. Jij kunt deze assistent alles vragen. Vraag bijvoorbeeld hoe je iets kunt toepassen op jouw persoonlijke situatie, om een korte samenvatting, of wat de belangrijkste inzichten zijn. AI-books zijn alleen te gebruiken via WhatsApp, je hoeft er geen aparte app voor te installeren.
Meer informatie over AI-books