Op werkdagen voor 23:00 besteld, morgen in huis Gratis verzending vanaf €20

Recensie

Wie heeft Verandering vermoord?

Een anders dan gebruikelijk managementboekje over veranderingen in organisaties. 'Wie heeft Verandering vermoord?' van Ken Blanchard en John Britt is compact en pakkend.

Corella Slob | 17 februari 2010 | 1-2 minuten leestijd

In de organisatie is een moord gepleegd op Verandering. De inspecteur interviewt vervolgens alle verdachten en legt daarmee een aantal zaken bloot. Erg leerzaam om de (potentiële) 'moordenaars' over hun aandachtsgebied in de organisatie te horen, waarmee ze invloed hebben op het succes of het mislukken van verandering. Hun namen zijn passend bij hun aandachtsgebied zoals Barbara Budget, Perry Plan, Udo Urgentie en Ivo Initiatief.

De personen zijn tot karikaturen uitgewerkt maar eigenlijk (en helaas) blijven ze zeer herkenbaar voor het echte leven. Bij de beschrijving van de karikaturen die veranderingen in de weg staan, herkent iedereen wel wat minder prettige of handige eigenschappen van zichzelf en anderen.

De enige die in dit onderzoek niet wordt aangepakt, is de groep die regelmatig wordt gepasseerd als het gaat om veranderingen; de belanghebbende medewerkers die vaak niet of te laat worden betrokken en ingeschakeld. Deze medewerkers kennen nóg wel enkele verdachte personen die bij veranderingen desastreus zijn; 'Hypocriet, Reprimande, Superagent en Convertible'. De inspecteur rondt het onderzoek af in aanwezigheid van alle verdachten.

Wie de schuldige is, verklap ik niet. Wel onderwijst de inspecteur dat betere afstemming deze moord had voorkomen. Dan pas kon Verandering succesvol zijn. Ter afsluiting van het boekje benoemen de auteurs alle aandachtsgebieden en geven aan waarom zij vereist zijn, welke zaken zij invullen en welke vragen degenen die verantwoordelijk zijn voor dit aandachtsgebied, (zichzelf) moeten stellen. Een boekje dat dun én interessant is. De auteurs geven u de woorden om gemakkelijker te benoemen wat er aan de hand is. Interessant voor iedereen die met projecten, mensen en veranderingen werkt. En die al langere tijd in organisaties meeloopt om zaken te herkennen en daarbij enkele interventietechnieken kan gebruiken om de organisatie op te schudden!

Over Corella Slob
Corella Slob – Winterink is mede-eigenaar van Poker-HRM & ICT en sinds 2008 werkzaam als zelfstandig (interim) manager HR. Na haar afstuderen in 1997 heeft zij, in vast dienstverband en deels als leidinggevende HR-manager, gewerkt bij verschillende profitbedrijven en zich ontwikkeld tot een generalistische HR-professional die graag projectmatig werkt.

Deel dit artikel

Wat vond u van dit artikel?

0
0

Boek bij dit artikel

Populaire producten

    Personen

      Trefwoorden